Balıkesir
27 Şubat, 2024, Salı
 • DOLAR
  26.70
 • EURO
  29.11
 • ALTIN
  1668.9
 • BIST
  7969.15
 • BTC
  27201.148$

Davutoğlu; Balıkesir’de Konuştu“Partilere Kapımız Kapalı Değil”


Davutoğlu; Balıkesir’de Konuştu“Partilere Kapımız Kapalı Değil”
Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, partisinin Bandırma İlçe Kongresine katılmak için Balıkesir’e geldi. Davutoğlu, en doğru adayla seçime gitmek için çalıştıklarını belirterek, “Diğer partilerin hiç birisine kapımız kapalı değil” diye konuştu.

Kongre öncesinde basın mensupları ve STK temsilcileriyle bir araya gelen Ahmet Davutoğlu ülke ve Balıkesir gündemini değerlendirdi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Balıkesir’de yaptığı basın toplantısında yerel seçimlerde izlenecek yol hakkında açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi İl Başkanlarının geçtiğimiz günlerde yerel seçimlerde ortak hareket etmeleri şeklindeki açıklamaları değerlendirerek, “Aslında biz baştan itibaren biz Gelecek Partisi olarak parti çıkarından önce milletin çıkarını önceliyoruz. Bütün çalışmalarımızda hiçbir kimseye öfkemiz, kinimiz yoktur, hiç kimseye karşı da önyargımız yoktur. Her seçimden sonra muhalefet içinde ciddi tartışmalar olurken, partiler kendi muhasebelerini yaptılar ve hepsine saygı duyuyorum. Olumlu bir adım olarak da partiler arası ilişkiler bağlamında tek olumlu adım Gelecek Partisi ve Saadet Partisi grubunun mecliste kurulması oldu. Bizim en temel hedefimiz bütün illerin, şehirlerin hak ettikleri adayların bulunmasını sağlamaktı. Sonrasında bu adayın hangi partiden olduğu önemlidir ama birinci önemde değildir. Biz Gelecek Partisi olarak bunları araştırıyoruz.

HER SEÇİM BÖLGESİNDE ÇALIŞMA YAPIYORUZ

En doğru adayların nasıl bulunacağını, nasıl ortaya konabileceğini araştırıyoruz. Sonra Saadet Partisi ile istişare edeceğiz. Bizim bütün partilere kapımız açık. Hiç kimseye ön yargılı bakmıyoruz. Balıkesir’i sürekli olarak takip ediyoruz. Gelecek ve Saadet Partisi’nde Balıkesir’i aşkla seven çok sağlam kadrolar var. Bakacağız, değerlendireceğiz, en doğru adayla seçime gitmek için elimizden geleni yapacağız. Balıkesir’deki ihmallerin bir daha ortaya çıkmamasına dikkat edeceğiz. Diğer illerde de bunu yapacağız. Belediye Başkan adaylarımızı açıklamaya başladık ve bu devam edecek. Bunları hep Saadet Partisiyle istişare edeceğiz. Aramızda böyle bir hukuk var. Buna karşılıklı olarak riayet edeceğiz. Diğer partilerin hiç birisine kapımız kapalı değil. Demokrat Partisi il başkanımız burada, Demokrat Partisi ile ilişkilerimiz de gayet iyi. DEVA Partisi ve diğer partilerle de görüşerek en doğru adayları tespit edip o adayın arkasında duracağız” dedi.

HER YERDE İTTİFAK OLABİLİR

İttifakla ilgili soruları da yanıtlayan Davutoğlu, “Vallahi ben tabandaki ittifakı tavandaki ittifakdan daha önemli görürüm her zaman. Kuvayi Milliye de bir taban ittifakıdır. Kuvayi Milliye de bir taban ittifakıdır. Yani yukarıdan bir karar gelmeden tabanın harekete geçmesidir. Tabanda olan ittifak, tavandaki muhtemel ittifakları teşvik eder. Onun için yerelde ne kadar çok temas olursa o kadar iyidir. Gönül ister ki Ankara’da da bu ortam sağlanabilsin. Zamanla ben bunun sağlanacağına inanıyorum. Ama her halükarda biz Gelecek Partisi olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!