Balıkesir
23 Haziran, 2024, Pazar
 • DOLAR
  26.70
 • EURO
  29.11
 • ALTIN
  1668.9
 • BIST
  7969.15
 • BTC
  27201.148$

Son Dakika Haberleri

 • Bir İşyeri daha İvrindililerin hizmetine girdi. İvrindi Aksa Şefi Ali Takının eşi Betül TAŞKIN tarafından İvrindililerin güvenli ve uygun fiyata alışveriş yapabilecekleri BETÜL BUTİK Pazartesi günü düzenlenen bir açılış töreni ile İvrindi Halkının hizmetine girdi.Uygun ve Kaliteli ürünlerin bulundugu işyeri Belediye Başkanı Önder Lapanta ve Milletvekili Turan Çömez tarafından açıldı. Koca Müdür Tevfik Bey Caddesi (Umut Pastanesi Karısı) caddesi üzerinde açılışı yapılan Bay-Bayan kıyafetlerinin bulunduğu Betül Butik’e hayırlı ve bereketli işler diliyoruz.

  Betül Butik İvrindililerin Hizmetine Girdi
 • Birlikte Buca Cezaevinde kaldığımız iki Ülkücü Şehit’in idam edilerek Hakk’a yürüyüşlerinin yıldönümüdür 5 Haziran.İdam edilmek için EBK 5'in bahçesine kurulan darağaçlarına tekbir sesiyle giderken çisil çisil yağan yağmurun bile gözyaşlarını akıttığı zamandır 5 Haziran.Evet bundan tam 41 yıl evvel Zalim Darbeciler tarafından idam edilen Ülkücü Yiğitler Halil ESENDAĞ ve Selçuk DURACIK’ın Rabb’lerine kavumalarının günüdür 5 Haziran. Medrese-i Yusufiyede birlikte çile çektiğimiz bu iki şehit arkadaşımızı Rahmetle anıyor ve İdam esnasında orada bulunan Muradiye Cami İmamı Abdullah Hoca’nın şahit olduğu olayları onun ağzından dinleyelim.

  İDAM SEHPALARINDAN HAKK'A YÜRÜDÜLER
 • Bir grup İvrindi sevdalısı tarafından kurulan İvrindi Yüksek Okul Yaptırma ve Yasatma Derneginin gayretleriyle özellikle o günkü Rektör Yardımcısı Ali Duymaz'ın desteğiyle 2008 yılında hizmete giren  Balıkesir Üniversitesi İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 15.dönem mezunları için Mezuniyet Töreni düzenlendi.

  İ.S.H.M.Y.O DA MEZUNİYET SEVİNCİ
 • İvrindi Belediyesi ilçemiz sınırları içerisinde bulunan mesire alanlarının halka kazandırılması için harekete geçti.Başkan Önder Lapanta ilçe genelinde vatandaşların aileleri ile dinlenip nefes alabileceği yeşil alanların temizlik ve düzenli hale gelmesi için çalışma başlattı.Başkan Önder Lapanta, Başkan Yardımcısı Aydın Cihan, Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanı Bora Dönmez, Park Bahçeler Şube Müdürü Güliz Çetin ve İvrindi Belediyesi ilgili Birim Müdürü Tolga Bacak ile birlikte İlçe merkezinde bulunan çocuk parkları başta olmak üzere yeşil alanlar ve mesire alanı yapılması planlanan yerlerin düzenlenmesi ve bakımları için belirlenen noktalarda inceleme gerçekleştirdiler.

  BAŞKAN LAPANTA, MESİRE ALANLARINA EL ATTI
 • İvrindili Afşin Güven’inErtuğrul Dağdeviren ile Yaptığı Ropörtajı sizokurlarımıza sunuyoruz

  DAĞDEVİREN:İVRİNDİ HALKININ GÖNLÜMÜZDE YERİ BAŞKA
 • sözleşmesi sona eren Akaryakıt İstasyonu yeni sahibini bekliyor

  SÜRE DOLDU AKARYAKIT İSTASYONU İHALEYE ÇIKTI
 • İVRİNDİ BELEDİYESİ SATIŞ VE KİRALAMA İLANI

  İVRİNDİ BELEDİYESİ SATIŞ VE KİRALAMA İLANI
 • Balıkesir’in Altıeylül ilçesine bağlı Sarıalan ile İvrindi ilçesine bağlı Gökçeyazı başta olmak üzere bir çok köyü tehdit eden altın ve bakır madenine verilen ÇED olumlu raporunun iptal edilmesi için çevreciler ve köylüler Alihikmetpaşa Meydanı'nda eylem yaptı.

  "Dinamit sesi değil, kuzu sesi istiyoruz"
 • İvrindi Cumhuriyet Başsavcılığı tefecilik yaptıkları iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında 2 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.

  İVRİNDİ’DE TEFECİLERE OPERASYON
 • 31 Mart Mahalli idareler seçimlerine Belediye Başkanlığında   Haşim Kuşluyu  aday göstererek Belediye Başkanlığı seçimlerinde %3,45 (800 oy)Belediye Meclisinde ise % 4,46 (1025) oy alarak büyük bir başarı gösteren Yeniden Refah Partisi İlçe teşkilatı dün Belediye Başkanı Önder LAPANTA’yı makamında ziyaret etti.

  Yeniden Refahçılardan Önder Başkan’a “Hayırlı Olsun” Ziyareti
 • İlçemizin tanınmış şahsiyetlerinden olup Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanlığı görevini yürüten Aydın CİHAN Belediye Başkan Yardımcısı oldu.31 Mart seçimlerinde İyi Parti 1. sıradan Belediye Meclis üyesi olarak Belediye Meclisine giren Aydın Cihan’ın Başkan Yardımcısı olması vatandaşlar arasında memnuniyet yarattı

  AYDIN CİHAN BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
 • İVRİNDİ BELEDİYE BİNASINA T.C. İBARESİ EKLENDİ AK Parti'den İYİ Parti'ye geçen İvrindi Belediyesi'nde yeni Başkan Önder Lapanta'nın ilk icraatlarından biri de Belediye Binasında asılı olan İvrindi Belediyesi tabelasına T.C. ibresini eklemek oldu.

  BELEDİYE BİNASINA T.C EKLENDİ
 •  Mart 1995 tarihinde Şırnak Altınyayla mevkiinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan İvrindili Şehit Ender Özenç’i unutmadık, unutmayacağız.

  ŞEHİT “ENDER ÖZENÇ’İ UNUTMADIK
 • CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, partisinin Halkçı Belediyecilik Taahhütnamesi’ni imzaladı. Taahhütnamede, “belediye hizmetlerinin herkese eşit sunulması” gibi önemli maddeler yer alıyor.

  CHP’Lİ AHMET AKIN’DAN HALKÇI BELEDİYECİLİK İMZASI
 • Yeni dönemde kentsel dönüşüm çalışmalarına ağırlık vereceklerini söyleyen Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Karesi bölgemizde 90 bin konutumuz var ve bunun 60 bininde kentsel dönüşüme ihtiyaç var. Hükümetimizin de katkılarıyla Karesi Belediyesi olarak vatandaşlarımızın kira öder gibi evlerini yenilemelerini sağlayacağız” dedi.

  KARESİ'DE VATANDAŞ KİRA ÖDER GİBİ EVİNİ YENİLEYECEK
 • Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz; Bandırma, Havran ve merkeze kurdukları 3 asfalt plenti ve BALTOK Parke Taşı Üretim Tesisi sayesinde kırsal mahallelerde asfaltsız ve parkesiz yol kalmayacağını müjdeledi. Talep ettiğini bakanlıklardan alabilen bir başkan olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, “1500 günde hepsini halledeceğiz, biz 'Hemen yarın, 1 Nisan'da buradayız' diye atıp tutmuyoruz.” dedi. “Söz uçar eser kalır Projeler hazır” diyerek 2024 - 2029 Şehir Yönetim Manifestosu'nda hizmet hamlelerini açıklayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, bu güne kadar; Bandırma, Havran ve merkeze asfalt plent tesisi açtıklarını, BALTOK Parke Taşı Üretim Tesisi açacaklarını belirterek “Kırsalda asfaltsız ve parke taşsız yol kalmayacak. Kırsalda ilk 1500 gün içerisinde parke sorunu kalmayacak. Ayrıca tüm kırsal mahallelerimizi çok amaçlı salonlarla donatacağız.” dedi.

  Başkan Yücel Yılmaz, Kırsalda asfaltsız ve parkesiz yol kalmayacak
 • Şehit fatih Tomuşoğlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 14 Mart TIP Bayramı'n da İvrindi Hastanesini ziyaret ederek ve Hemşirelerin Tıp Bayramını kutladılar.

  TEKNİK LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN TIP BAYRAMI KUTLAMASI
 • 8 mart Kadınlar günü dolayısıyla değişik ziyaretler gerçekleştiren Başkan Yusuf Cengiz İlçe Devlet Hastanesi, Kaymakamlık, Maharetli Eller Yaşam Mekezi, Halk Eğitimi Merkezi ile kadın esnafı ziyaret ederek karanfil dağıttı.

  Başkan Cengiz, Kadınlar Gününde “Karanfil” dağıttı
 • Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 20 ilçeye kurmaya başladıkları; BALBUCKS, DGM, NE10, tedavi merkezleri, spor kompleksleri, BALMEK gibi kuruluşlarda çalışacak 10 bin yeni personeli belediye ve belediyenin kendi şirketlerine alacaklarının müjdesini verdi. Başkan Yılmaz, BALBUCKS'ların mayıs ayına kadar tamamlanacağını da söyledi.

  Başkan Yücel Yılmaz, “Büyükşehir'e 10 bin yeni personel alınacak”
 • AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Başkanvekili Dr. Mustafa Canbey Dünya Kadınlar Gününü; “Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik ediyorum.” sözleriyle kutladı.

  MİLLETVEKİLİ MUSTAFA CANBEY’İN KADINLAR GÜNÜ MESAJI:“GAZZE’DE 10 BİN KADIN HAYATINI KAYBETTİ”