Balıkesir
27 Şubat, 2024, Salı
 • DOLAR
  26.70
 • EURO
  29.11
 • ALTIN
  1668.9
 • BIST
  7969.15
 • BTC
  27201.148$

Son Dakika Haberleri

 • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi standı; dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getiren EMITT Fuarı’na her yıl olduğu gibi bu yılda damgasını vurdu. Başkan Yücel Yılmaz’ın da katıldığı fuarda Balıkesir standı, büyük ilgi gördü.

  EMITT Fuarının gözdesi Balıkesir Şehri oldu
 • Taze ve kaliteli ürünleri uygun fiyata öğrencilere sunan cep dostu BalBucks, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz tarafından BAÜN Çağış Kampüsü’ne açıldı. BalBucks’ın kampüste açıldığını duyan öğrenciler yine BalBucks önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

  BalBucks’ın ikinci şubesi kampüste açıldı
 • Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, her fırtınada sığınacakları bir barınak olmadığı için tekneleri parçalanarak yok olan amatör balıkçılara müjdeli haber geldi.

  Ayvalık'ta Balıkçılar için barınak Müjdesi
 • Kamu kaynaklarını daha etkin ve verimli kullanmak için birçok alanda kendi çalışmalarını yürüten Karesi Belediyesi bahar ve yaz aylarında yeşil alanlara ektiği çiçekleri de kendisi üretiyor. ‘Çelik’ ve ‘tohum’ yöntemiyle üretilen çiçekler Karesi’de peyzaj alanlarında kullanılıyor.

  Karesi'nin Dört Bir yanı Çiçek Açacak
 • Yerel seçimler yaklaşırken Altıeylül ilçesinde Ak Parti adayını belirledi. Chp ise henüz Altıeylül ve Karesi adaylarını belirleyemedi. Kulisler konuşulan ise Altıeylül’de Chp kazanmak istiyorsa Sağ seçmeden oy alabilecek ismin Gazeteci Ahmet Namlı olduğu konusunda birleşiyor.

  Altıeylül’de Kazanmak İçin ‘Ahmet Namlı’
 • Balıkesir Üniversitesi öğrencileri sportif başarılarına bir yenisi de Üniversiteler Türkiye Judo Şampiyonasında eklendi.

  Balıkesir Üniversite Sporcuları Başarıya Doymuyor
 • Balıkesir’in 6 bin manda varlığının yüzde 90’ını kapsayan Altıeylül ilçesinde manda yetiştiriciliği yapan üreticilere geçtiğimiz yıl 9 erkek manda desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da 10 adet erkek manda daha dağıtarak bölgedeki hayvanların hem ırkının değişmesini hem de kalitenin artmasını sağlıyor. Türkiye’de manda varlığında 6. sırada yer alan Balıkesir, Büyükşehir Belediyesi destekleriyle zirveye çıkacak.

  Büyükşehir’den manda yetiştiricilerine destek
 • Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Gündoğan Mahallesi’nde coşku dolu bir hemşeri grubu tarafından meşaleler, havai fişekler, davul ve zurnalarla karşılandı. Ahmet Akın, uzun bir kortejle girdiği mahallede, “Sosyal yardımlar artacak, adaletli şekilde dağıtılacak. Ankara’da Mansur abinin uyguladığı kartlı sosyal destek sistemi Balıkesir’e gelecek. Bir elin verdiğini öbür el görmeyecek” dedi.

  Ahmet Akın Gündoğan'da Coşkuyla Karşılandı
 • 6 Şubat depremlerinin yıldönümünde Balıkesir Basını ve eşi Mehtap Yılmaz ile beraber Adıyaman’daki Balıkesir Çarşısı’nı ziyaret eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ve çarşı esnafı tarafından sevgi seliyle karşılandı. Çarşı esnafı böyle güzel işler yapan çalışkan bir başkan seçtikleri için Balıkesirlilere teşekkür etti.

  Deprem Bölgesi Adıyaman'a Balıkesir Çarşısı yapıldı
 • Şekerbank ile BESOB arasında iş birliği protokolü imzalandı. BESOB Başkanı ve TESK Yönetim Kurulu Üyesi Fehmi Erdem “Şekerbank ile iş birliği protokolüyle birbirinden avantajlı ürün ve hizmetler Balıkesir’deki esnafın hizmetine sunulacak” dedi.

  Şekerbank ve Besob'tan Esnafı Rahatlatacak Hamle
 • Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Haşim Kuşlu'yu İvrindi Belediye Başkanı adayı olarak gösterdi.

  Yeniden Refah partisi İvrindi Adayını açıkladı
 • Balıkesir’de ‘Sıfır Atık Belgesi’ alan ilk belediye olan Karesi Belediyesi, 2023 yılında binlerce ton atığı ekonomiye kazandırırken, doğayı korumayı sürdürdü.

  Karesi Geri dönüşen Atıkları Ekonomiye Kazandırdı
 • Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Balıkesir’de toplu taşımaya çağ atlatacaklarını söyledi. Akın, “Büyükşehir’in verdiği ulaşım hizmeti gelişecek. Güney Marmara’dan Körfez’e, kırsal mahallelerden kent merkezine kadar herkesin şikayetçi olduğu toplu taşıma bizimle çağ atlayacak. Kesintisiz ulaşım dönemi başlayacak” dedi.

  Ahmet Akın "Balıkesir'de Ulaşım Çağ Atlayacak"
 • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, şehrin lokomotifi Küçük Sanayi Sitesi’ndeki bozuk yolları yeniliyor. Sanayi eşrafını mutlu eden asfalt çalışması kapsamında Büyükşehir ekipleri, toplamda 4 bin 500 metre yolu yenileyecek.

  Büyükşehir, Küçük Sanayi Sitesi’nin yollarını yeniliyor
 • Tüm Türkiye genelinde yerel seçimlere yerel seçimlere kendi logosu ve adaylarıyla katılacak olan Yeniden Refah Partisi adaylarını açıklıyor Balıkesir Erdek Belediye Başkan Adayı ise sevilen genç siyasetçi Eyüp Demir oldu.

  Yeniden Refah Partisi Erdek Adayını Açıkladı
 • Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, BEST-Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş. ile şirketin yenilenebilir enerji odaklı transformatör test laboratuvarı yatırımını desteklemek üzere 25 milyon Euro tutarında yeni bir kredi anlaşması imzaladı.

  Best Yatırım için 25 Milyon Euro Kredi alacak
 • Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, söz verdiği gibi üniversite sınavına girecek olan öğrencilerin ‘sınav giriş ücretlerini’ ödemeye başlıyor.

  Yücel Yılmaz Öğrencilerin Sınav giriş ücretleri ödüyor
 • Türkiye’yi doyuran il olarak bilinen Balıkesir yine farkını ortaya koyuyor. Geleneksel Manda sütü, kaymağı üretimiyle ön plana çıkan Balıkesir bu kez Manda Ayranı ile yeni bir lezzet sunacak.

  Balıkesir’den Yeni lezzet “Manda Ayranı”
 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bakanlığa bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün işlettiği otoyollardaki toplam 106 adet gişede 20'sinin Serbest Geçiş Sistemine dönüştürüldüğünü, kalan 86 noktada daha ‘Serbest Geçiş Sistemi’nin devreye alınarak vatandaşların hızlı ve güvenli geçişini sağlayacaklarını bildirdi.

  Otoyollarda Gişeler ve Bariyerler Kalkacak
 • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sömestr tatilini çocuklar için eğlenceli ve öğretici birbirinden güzel aktivitelerle doldurdu. Karne günü başlayan etkinliklere katılan çocukların hem eğlenceli hem öğretici vakit geçirdiği aktiviteler, 4 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.

   Çocuklar tatilde Büyükşehir Etkinlikleriyle Eğlendi